Attibassi Classico | Nespresso Компатибилни | 50 капсули

900 ден

CLASSICO, мешавина однајдобрите Арабика и Робуста зрна, чија комбинација создава класично италијанско еспресо со хармоничен вкус.

Кремасто кафе со вкус заокружен во чист италијански стил. Извонредно еспресо кое се издвојува по полното тело, и препознатливата арома која настанува од азиските и африкански зрна Робуста, и иновативната процедура на печење.

Состав: 80% Арабика 20% Робуста
Арома: 5/6
Тело: 5/6
Печење: 5/6
Интензитет: 9/12
Компатибилни со кафемати Nespresso.

Сет од 5 пакувања.

Пакување: 10 капсули

Share
Категорија: