Essse SELEZIONE CLASSICA 1kg

1,500 ден

Совршено избалансирана мешавина од високо квалитетни  Арабика и Робуста зрна. За кафе кое нуди силна арома, јак вкус и трајна нота на чоколадо која останува во вашата уста. Со неговиот постојан квалитет ова е вистинскиот избор на најдоброто класично италијанско еспресо.

Состав: 70% Арабика / 30% Робуста

Пакување: 1кг

Share
Категорија: