ПОПУСТ 46%

Skin Sense Серум АРГИРЕЛИН + Хијалурон комплекс *FILLER EFFECT*

1,190 ден

Максималната концентрација на Аргирелин пептидот и комплексот од хијалуронска киселина ги пополнува брчките како ботокс.

Аргирелин пептидот ги отпушта и реклаксира мускулите, па мимичните брчки стануваат помалку изразени, а појавувањето на нови се одложува.

Комплексот од хијалуронска киселина делува и на површинскиот и на подлабоките слоеви на кожата, со што се постигнува хидратација и виталност.

ARGIRELINE + Hyaluron Complex серумот за лице е вистинското решение за нега на дехидратирана, атонична, сува и зрела кожа.

Активни состојки:

AlatoinAP Acetyl Hexapeptide-8 (Argireline)Sodium Hyaluronate

Начин на упортеба:

Нанесете 2-3 капки АРГИРЕЛИН 10% + Хијалурон комплекс серум на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, со благо тапкање, наутро и навечер.

Share
SKU: 278 Категории: ,